Tags : sport

Lajme Sport

Etrit Gagica është trajner i ri i portierëve te KF

Postim i KF Kika nga Hogoshti Ju njoftojmë se Etrit Gagica i është bashkuar stafit tonë të trajnerëve si trajner i portierëve. Me përvojën dhe eksperiencen e tij të gjerë në këtë fushë, jemi të bindur se Etrit do të sjellë një kontribut të vlefshëm për zhvillimin dhe suksesin e portierëve tanë. Mirë se erdhe, […]Më shumë

Lajme Sport

Leotrim Rexhepi sfidon temperaturat e larta për përgatitjet e meçit

Në këto ditë me temperatura përvëluese, bokseri profesionist Leotrim Rexhepi nuk po ndalet në përgatitjet e tij intensive. Pavarësisht vapës tropikale, ai po zhvillon stërvitje dy herë në ditë, duke demonstruar përkushtimin dhe vendosmërinë për sukses në arenën e boksit. Meçi i tij i ardhshëm pritet të konfirmohet së shpejti, duke rritur emocionet dhe pritshmëritë […]Më shumë

Lajme Sport

Butrint Azemi po i rikthehet futbollit pas lëndimit

Pas një lëndimi të pësuar para 150 ditësh, Butrint Azemi u detyrua të i nënshtrohej operacionit për këputjen e ligamentit të këmbës së majtë. Operacionin e kreu mjeku nga Mitrovica, Amir Veseli, i cili është përkujdesur jashtëzakonisht për gjendjen e futbollistit, duke e ndihmuar të kalojë me sukses periudhën e vështirë të rehabilitimit. Pas kësaj […]Më shumë

Lajme Sport

Endrit Jerliu e ardhmja e boksit kosovar

Endrit Jerliu nga Gjilani, një emër tashmë i shquar në boksin Kosovar, filloi karrierën e tij qysh në moshë të hershme, por pasioni i tij ishte i pamasë për të vazhduar tutje dhe për të gëzuar një sukses kulminant. Ai filloi udhëtimin e tij drejtë majave të boksit qysh në moshën 12 vjeçare në një […]Më shumë

Lajme Sport

Sallah Sherifi është kryetrajner i ri i KF Kika

Postim i KF Kika nga Hogoshti Kemi kënaqësinë t’ju informojmë se klubi ynë ka arritur marrëveshje me trajnerin e mirënjohur, Sallah Sherifi. Pas bisedimeve të suksesshme, z. Sherifi do të marrë drejtimin e ekipit tonë për sezonin e ardhshëm. Me një eksperiencë të pasur dhe rezultate të shkëlqyera në karrierën e tij, ne besojmë se […]Më shumë

Lajme Sport

Fatlum Hajrizi është kryetrajner i ri i KV Drita

KV Drita Meshkujt po fillon një epokë të re suksesi me ndryshimet e reja në shtabin teknik! FATLUM HAJRIZI emërohet Kryetranjer i skuadres për të vazhduar të mbajë ritmin dhe nivelin sa më të lartë për ngjyrat kaltër e bardh. Sot së bashku me Presidentin e klubit Drita, Besnik Veseli emëruam Lumin si tranjer për […]Më shumë

Lajme Sport

Ademi hap turneun e futbollit të vogël “Rogana 2024”

Sot filloi turneu tradicional i futbollit të vogël “Rogana 2024”, kushtuar dy dëshmorëve të kombit, Emin dhe Selver Kryeziu. E me pjesëmarrjen e tij këtë turne e nderoi edhe i pari i futbollit kosovar, Agim Ademi. “Së bashku me kryetarin e Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj, patëm nderin të hapim simbolikisht ndeshjen e parë të […]Më shumë

Sport

Iljasa Zulfiu është lojtari i ri i FC Drita

Klubi  FC DRITA  ka arritur marrëveshje për shërbimet e sulmuesit të krahut Iljasa Zulfiu 26 vjeq i cili është nga Lugina e Preshevës. Zulfiu vjen nga kampionati i Kazakistanit ku ishte pjesë e ekipit të Zhenis Astana.Zulfiu para se të transferohej në Zhenis Astana ishte pjesë e Superligës së Kosovës me ekipe si Dukagjini, Malisheva […]Më shumë