Liverpool po përgatit kontratë të ‘çmendur’ për Dembele, zbulohen detajet

 Liverpool po përgatit kontratë të ‘çmendur’ për Dembele, zbulohen detajet

Liverpooli raportohet se është duke përgatitur një kontratë për t’ia ofruar Ousmane Dembeles.

Ditë më parë, mediat angleze dhe ato spanjolle raportuan se klubi anglez ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e lojtarit.

“Fichajes” ka raportuar këtë diel se “Të Kuqtë” janë duke e përgatitur një kontratë katër-vjeçare për Demebelen.

25-vjeçari nga “Camp Nou” mund të largohet si lojtar i lirë në afatin kalimtar të verës, pasi kontrata e tij edhe zyrtarisht skadon më 30 qershor.

Paris Saint-Germaini e Bayern Munichi raportohet se janë dy klubet tjera të interesuara për shërbimet e ish-futbollistit të Borussia Dortmundit.

Të ngjajshme