Tags : lajme

Lajme

941 ankesa për zyrtarët policor për gjashtë muaj, tetë të

Policia e Kosovës vlerësohet si institucioni më i besueshëm në Kosovës në bazë të raporteve të ndryshme. Por, në gjashtë mujorin e parë të vitit 2024 me sa duket qytetarët e Kosovës janë përballur me situata të pakënaqshme me ta pasi që numri i ankesave në drejtim të zyrtarëve policor nuk është i vogël. Sipas […]Më shumë

Lajme

Bajram Isufi: Qoftë i bereqetshëm ky vit në komunën e

“Vizituam fermerin në fshatin Zhegër, Alfons Haziri, që filloi me korrje-shirjen e i cili kultivon 30 hektarë grurë dhe 20 hektarë misër”, thotë Bajram Isufi, drejtor i Drejtorisë për Bujqësi në Komunën e Gjilanit. Nga ky takim u bë me dije se gjendja e grurit është e mirë dhe priten rendimente premtuese për përmbushjen e nevojave […]Më shumë

Lajme

Arrestohet 22-vjeçari në Gjilan, ishte i kërkuar nga Gjykata

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, zyrtar policor nga Stacioni Policor Gjilan dhe hetues rajonal nga Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan në vazhdën e implementimit të planit operativ për realizim të urdhëresave gjyqësore, me datën 14.07.2024 kanë arrestuar T.K. (viti i lindjes 2002, mashkull kosovare). Ai ishte i kërkuar me urdhëresë gjyqësore nga Gjykata Themelore […]Më shumë

Lajme

Arrestohet një person në Gjilan, rrahu gruan dhe vajzën e

Policia ka njoftuar për një rast të dhunës që ka ndodhur në Gjilan. Një person ka ushtruar dhunë fizike ndaj gruas dhe vajzës së tij, transmeton Telegrafi. “Gjilan / 13.07.2024 – 03:50. Është arrestuar i dyshuari kosovar, nën dyshimin se për shkak të një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij […]Më shumë

Lajme

Arbër Musliu: Nuk kemi nevojë për ndihmën e opozitës, mjafton

Shkruan: Arbër Musliu, këshilltar i VV-së në Asamblenë Komunale të Gjilanit Të nderuar Qytetarë, I drejtohem opozitës për të theksuar se nuk kemi nevojë për ndihmë, mjafton të mos na pengoni në realizimin e projekteve. Opozita në Gilan del me konferenca dhe thirrje të ndryshme, duke pretenduar se janë të gatshëm për të ndihmuar, por […]Më shumë

Lajme

Sektori i ndërtimit dhe marketet, shkelësit më të mëdhenj të

Rreth 800 gjoba janë shqiptuar për gjashtë muaj nga Inspektorati i Punës. Shkelësit më të mëdhenj të ligjit janë sektori i ndërtimtarisë dhe i marketeve. Shkëputje e kontratës, mos kompensim i orëve jashtë orarit e gjatë festave, mungesë e sigurisë e shëndetit në punë, këto janë disa nga shkeljet e të drejtave të punëtorit që […]Më shumë

Lajme

Rreth 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 930 gjoba trafiku. Ndër të tjera, janë regjistruar edhe 17 aksidente trafiku me të lënduar, e 36 të tjerë me dëme materiale. Po ashtu, për një ditë në Kosovë janë arrestuar 17 persona, ndërsa 13 të tjerë janë dërguar në mbajtje. Edhe […]Më shumë

Lajme

Dogana kap barna pa banderolë në vlerë prej 20 mijë

Sot Njësitet e Doganës së Kosovës kanë kapur barna të kontrabanduara pa banderolë kryesisht nga Shqipëria dhe Serbia. Vlera e mallit llogaritet të jetë 20 mijë euro. Tutje, në komunikatë thuhet se “malli është sekuestruar dhe ndaj palës janë inicuar procedurat kundërvajtëse.”Më shumë

Lajme Sport

Leotrim Rexhepi sfidon temperaturat e larta për përgatitjet e meçit

Në këto ditë me temperatura përvëluese, bokseri profesionist Leotrim Rexhepi nuk po ndalet në përgatitjet e tij intensive. Pavarësisht vapës tropikale, ai po zhvillon stërvitje dy herë në ditë, duke demonstruar përkushtimin dhe vendosmërinë për sukses në arenën e boksit. Meçi i tij i ardhshëm pritet të konfirmohet së shpejti, duke rritur emocionet dhe pritshmëritë […]Më shumë