ESKLUZIVE: Klodian Duro trajner i ri i SC Gjilanit

 ESKLUZIVE: Klodian Duro trajner i ri i SC Gjilanit

SC Gjilani në garat evropiane do të jetë nën udhëheqjen e trajnerit të ri pas largimit të Zekirija Ramadanit drejt Arabisë Saudite.

Gazeta Enigma merr vesh EKSKLUZIVISHT se drejtuesit e Gjilanit kanë arritur marrëveshje me trajnerin nga Shqipëria, Klodian Duro.

Duro dhe Gjilani kanë arritur t’i përmbyllin me sukses bisedimet duke u dakorduar që 45-vjeçari ta udhëheqë skuadrën nga Gjilani.

Presidenti i SC Gjilanit, Florim Zuka ka arritur marrëveshje që skuadrën e Gjilanit ta udhëheqë për sezonin 2023/2024.

Kujtojmë që Duro më herët e ka udhëhequr edhe skuadrën e Feronikelit. /GAZETA ENIGMA/

Të ngjajshme