Blendi Krasniqi huazohet te SC Gjilani

 Blendi Krasniqi huazohet te SC Gjilani

“Sport Club Gjilani dhe Dinamo City kanë gjetur dakordësinë për huazimin e futbollistit Blend Krasniqi. Mesfushori 19 vjeçar do të qëndrojë në skuadër deri në fund të edicionit 23/24 si futbollist i huazuar nga Dinamo City, teksa klubi vazhdon të zotërojë ende një pjesë të kartonit të tij”, thuhet  në njoftim të skuadrës gjilanase.


Në njoftim thuhet tutje se për Krasniqin është një rikthim në shtëpi, mirëpo tani me numër të ri dhe ambicie të reja.


“Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Krasniqit dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para vetës”, thuhet ë në njoftimin zyrtar të SC Gjilanit  /2LONLINE/.

Të ngjajshme