???????? ???????? ???????? ??? ?? ???????

 ???????? ???????? ???????? ??? ?? ???????

Ramadani largohet nga Gjilani, kështu ka bërë të ditur klubi me anë të një komunikate zyrtare. Kujtojmë që Gjilani ka siguruar plasmanin ne gara ndërkombëtare megjithatë u mposht në finalen e kupës.

Komunikata zyrtare:

Sport Club Gjilani njofton se ka mbyllur në mënyrë të dyanshme bashkëpunimin me shefin e shtabit teknik Zekirija Ramadani.

Klubi e ka marrë në konsideratë kërkesën e Ramadanit dhe ka vendosur që të ndalojë mardhënien kontraktuale të punës, e cila ishte e nënshkruar vitin e kaluar.

Ramadani drejtoi klubin në 44 ndeshje zyrtare, duke përfshirë edhe garat evropiane në edicionin e kaluar për të regjistruar 19 fitore, 15 barazime dhe 10 disfata.

Klubi e falenderon Ramadanin për kontributin e dhënë dhe i uron shumë suksese në karrierën e tij sportive.

Ekipi do të drejtohet nga trajneri Alban Hyseni deri në marrjen e një vendimi të ardhshëm.

Të ngjajshme