???????? ? ???????? ?ë ????? ? ?????????, i shënon Trepçës 89’ plotë pesë gola

 ???????? ? ???????? ?ë ????? ? ?????????, i shënon Trepçës 89’ plotë pesë gola

Kapiteni i Gjilanit Albert Dabiqaj në rolin e Haalandit, i shënon Trepçës 89’ plotë pesë gola. Gjilani ka mposhtur Trepçën 89’ me rezultat të thell

Kapiteni i Gjilanit Albert Dabiqaj në rolin e Haalandit, i shënon Trepçës 89’ plotë pesë gola.

Gjilani ka mposhtur Trepçën 89’ me rezultat të thellë 5-1, në çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Megjithatë, ajo çka e bën edhe më interesant këtë rezultat është se të gjithë pesë golat u shënuan nga një lojtar i vetëm, kapiteni Albert Dabiqaj, një lloj përsëritje e asaj që mbrëmë bëri ylli norvegjez, Erling Haaland, mbërëm në Champions League.

Dabiqaj e hapi serinë e golave në minutën e dytë, duke vazhduar në minutat 9’, 34’, 68’ dhe 88’.

Të ngjajshme