Sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare

 Sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare

Instituti Hidrometeorologjik njofton se në fushat barike nuk do të ketë luhatje të mëdha duke e mbajtur këtë situatë relativisht të qetë meteorologjike.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Të ngjajshme