Qytetari nga Lugina ndalohet për kalim të paautorizuar të kufirit

 Qytetari nga Lugina ndalohet për kalim të paautorizuar të kufirit

Në fshatin Muqibabë, të Gjilanit policia gjatë patrullimit ka takuar të dyshuarin mashkull shqiptar shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti dyshohet se ka kaluar ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës.

Të ngjajshme