Po bisedonin për politikë, dalin emrat e ????????? ??? ????????? në fabrikën e Mercedesit

 Po bisedonin për politikë, dalin emrat e ????????? ??? ????????? në fabrikën e Mercedesit

Pas tragjedisë që ndodhi dje në fabrikën e Mercedesit në Sindelfingen të Gjermanisë, policia gjermane ka bërë të ditur identititetin e sulmuesit dhe të viktimave, raporton Gazeta10.

Gazeta gjermane Bild ka bërë të ditur që sulmuesi është kurd dhe emrin i tij Murat D, kurse personat e vrarë janë Ayhan B. dhe Özkan K, të dy 44 vjeçar, raporton Gazeta10.

Bild mësoi se të tre burratg para vrasjes kishin debatuar për politikë.

Nga ky sulm qindra punonjës janë të tronditur, i gjithë qyteti është në zi.

Pas të shtënat u qëlluan në një fabrikë Mercedes-Benz në Sindelfingen, një person i dytë vdiq. Të dy viktimat janë 44 vjeç. Ende po përcaktohet nëse autorët dhe dy viktimat njiheshin me njëri-tjetrin.

Të ngjajshme