Parashikimi i motit për sot dhe neser (19.11.2021)

 Parashikimi i motit për sot dhe neser (19.11.2021)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot dhe nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Nëpër ultësira parashihet të formohet mjegull e dobët, kryesisht në orët e para të ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s.

Të ngjajshme