Moti: Ulen temperaturat, pritet shi

 Moti: Ulen temperaturat, pritet shi

Të enjten më freskët, orëve të mëngjesit mundësi për riga lokale shiu.  Të premten dhe në fundjavë vransira e diell, të dielen me kushte për reshje lokale shiu.

Datat:

28.04 – Më freskët, në mëngjes vransira e mundësi për riga lokale shiu.  Ditën do të ketë edhe intervale me diell.

29.04 – Kryesisht me vransira, e ditën edhe intervale me diell.  Rreth viseve malore pasdites mundësi për riga lokale shiu.

30.04 – Pjesërisht vranët, me mundësi për rrebeshe shiu përreth viseve malore gjatë pasdites.

1.05 – Ndryshueshëm, me diell e vransira.  Pasdite me mundësi edhe për rrebeshe shiu e bubullima.

2.05 – Kryesisht me vransira, gjatë ditës me kushte edhe për rrebeshe shiu e bubullima.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 6C e 10C, e maksimalet pasi zbresin në 16C të enjten, më pas me një trend të rritjes deri në 18C e 19C në fundjavë.

Të ngjajshme