Kjo është farmacistja që u hodh nga pallati bashkë me foshnjën 1-vjeçe dhe vdiqën të dy

 Kjo është farmacistja që u hodh nga pallati bashkë me foshnjën 1-vjeçe dhe vdiqën të dy

Gruaja që u hodh nga pallati dhe bëri vetëvrasje bashkë me foshnjën 1-vjeçe, është Pamela Mërtiri, 34-vjeçe, farmaciste në Vlorë.

Gruaja vdiq menjëherë në vendngjarje, ndërsa foshnja ndërroi jetë pak momente më vonë në spital.

Disa orë pas ngjarjes së rëndë, në faqen në Facebook të Urdhrit të Farmacistëve Të Shqipërisë, është publikuar fotografia e gruas që i dha fund jetës tragjikisht.

Kolegët e Urdhrit të Farmacistëve kanë shprehur dhimbjen për ngjarjen e rëndë, duke shkruar “një humbje e madhe jo vetëm për familjarët por dhe për të gjithë miqtë, kolegët dhe ata që e njohën dhe patën fatin të punonin me të”.

Pamela Mërtiri, kishte në pronësi një farmaci në Tiranë. Sipas të dhënave në Qendrën Kombëtare të Biznesit, Mërtiri e kishte hapur farmacinë në rrugën “Vasil Shanto” në Njësinë Bashkiake numër 5 në Tiranë. Farmacia rezulton me status aktiv në QKB, ndërsa ajo ka funksionuar prej më shumë se gjashtë vitesh në kryeqytet.

Të ngjajshme