Ish-truproja e Rugovës gjunjëzohet para varrit të ish-presidentit

 Ish-truproja e Rugovës gjunjëzohet para varrit të ish-presidentit

Ish-truproja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukshin Haliti, është gjunjëzuar para varrit të ish-presidentit në 16-vjetorin e vdekjes së tij, raporton Express.

Në një video të publikuar nga kallxo.com, shihet Haliti duke iu afruar varrit të Rugovës në gjunjë.

Ndryshe, sot homazhe te varri i Presidentit Historik kanë bërë shumë figura politike. Në mesin e atyre që kanë shkuar për homazhe janë edhe Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

Të ngjajshme