Eskalon Milaim Zeka: Fyen rëndë avokatin Tomë Gashin dhe sindikalistin e RTK-së, përdorë fjalë banale

 Eskalon Milaim Zeka: Fyen rëndë avokatin Tomë Gashin dhe sindikalistin e RTK-së, përdorë fjalë banale

Ka vazhduar polemika në mes gazetarit Milaim Zeka dhe avokatit Tomë Gashi si përfaqësues i sindikalistit të RTK-së, Fadil Hoxhës

Postimi i plotë nga Zeka:

Kur hajni i RTK-se manipulon me letrat e argatit te Serbise – Tom Gashit

Per permend emrin e Tom Gashit – Tomçes, eshte njesoje sikur me fole per nje mut diku ne qoshin e nje plehu te kalbur, apo sikur me i marre ere nje rregzine te opingave te Kragujevcit. Me ndale ate e mos me baglu çdo dite, eshte sikur mu mundu me ja heqr vesin e nje qeni te lidhur ne zinxhir 40 dite. Kur pronari e liroi nga zingjiri, duke menduar qe qeni kishte harruar vesin e te ngrenit mut çdo dite, ai u shokua tek po shihte se si qeni plotesoi normen duke i ngrene 40 cope brenda nje dite.

Pra, nuk e kam me Tomçen, i cili ne prezence te Ridvan Berishes ka akuzuar emra te njohur te VV-se se gjoja “kane kryer perdhunime ne zyrat qenderore te kesaje partie”, por e kam me hajdutin e semur mental, Fadil Hoxhen, gjoja kryetar e sindikates te RTK-se, i cili manipulon me letren e nje drogaxhiu, nje avokati i cili me dhjetera here ka dhunuar familjen e tij. Ai manipulon me letren e nje te shkalluari menderisht, i cili me legenit e tij prej çenefgjiu, mundohet me sterpik njereze te cilet tane jeten e kane luftuar pushtetin e Millosheviçit, pjese kryesore e te cilit ka qene Tomçe.

Fadil Hoxhen, me nenshkrimet e tyre, e kane denoncuar publikisht mbi 100 punetor te mediumit publik, se ai, pra ky fare Fadili, ka vjedhur dhe shperdoruar fondet e sindikates. Ne kushte normale, çdo prokurori do te fillonte hetimet, ashtu sikurse, per turpin me te madh, Oda e Avokateve te Kosoves, nuk shqyrton me dhjetera denoncime te paraqitura ndaje Tomçes, te cilat do te qonin ne marrjen e licenses te avokatit.

Eshte e vertete qe une jam i akuzuar nga prokuroria per mashtrim, po eshte nje e vertete akoma me e madhe, qe nuk ka qofte nje njeri qe ka drejtuar gishtin ndaje meje. Po nuk du te komentoje gjerat per te cilat vetem gjykata eshte kompetente per ta thene fjalen e vet.

Askush ne kete bote nuk e ka fy, nuk e ka sha, poshtru dhe denigru RTK-ne ne permasat e Fadil Hoxhes. Asnje medium perendimor, te vendit me demokratik ne bote, nuk kishte per ta lejuar nje gje te tille. Me vjen teper keq, qe edhe disa personalitete te jetes politike jane manipuluar nga ky profiter dhe hajdut.

Të ngjajshme