????? ?????? bën homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz

 ????? ?????? bën homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz

Nazim Gagica, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Gjilan, ka bërë me dije se në shënim të Epopesë së UÇK-së, bashkë me kryetarin Haradinaj dhe me struktura të AAK-së, kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz.

“Komandanti Legjendar Adem Jashari dhe familja Jashari, janë baza mbi të cilën është ndërtuar liria dhe shteti i Kosovës. Lavdi Adem Jasharit dhe familjes Jashari. Lavdi gjithë të rënëve për lirinë e Kosovës”, ka thënë Gagica i AAK-së.

Të ngjajshme