?ë???? ?? ??? ?? ?ë ?ë??? ??????? ? ?ë ??????? ???????? ?????

 ?ë???? ?? ??? ?? ?ë ?ë??? ??????? ? ?ë ??????? ???????? ?????

Të dielen është ndarë nga jeta e reja nga komuna e Gjilanit Blediona Muji.

E reja Blediona Muji nga fshati Bresalc i Gjilanit ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë dhe ishte nisur për shërim në Turqi por që nuk arriti ta mposhte.

Familjarët kanë njoftuar se varrimi i saj do të bëhet të Marten me Drekë në varrezat e lagjes së Xhamisë në Bresalc.

Ky është njoftimi i tyre

Ju njoftojmë se varrimi i të ndjerës Blediona (Behar) Muji bëhet nesër,e Martë (21.02.2023) në ora 12:00 me namazin e Drekës në varrezat e lagjjës së Xhamisë në Bresalc.

Me pikëllim –Familja Muji.

Të ngjajshme