?????????ë ? ???????? ?ë? ????? ? ??????

 ?????????ë ? ???????? ?ë? ????? ? ??????

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot mban konferencë për media.

Konferenca do të mbahet te ndërtesa e Qeverisë duke filluar nga ora 11:00.

Arsyet nuk janë bërë të ditura, megjithatë ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ditë më parë ka paralajmëruar se kryeministri Albin Kurti shumë shpejt do ta ketë përgjigjen për faktorin ndërkombëtar, mediat dhe qytetarët për kërkesat e fundit pas tensioneve në veri.

Sot në mëngjes Kurti ka pritur në takim përfaqësues të QUINT-it./Indeksonline/

Të ngjajshme