Vetë-aksident në fshatin Sllatinë, tre persona të lënduar

 Vetë-aksident në fshatin Sllatinë, tre persona të lënduar

Në person përderisa ishte duke drejtuar veturën e tij, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi të dhe është vetëaksidentuar sot në fshatin Sllatinë të Poshtme të Vitisë, në rrugën kryesore.

Si pasojë e këtij rasti, shoferi dhe dy të tjerë kanë pësuar lëndime trupore.Të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Gjilanit.

Lajmin e ka konfirmuar, komandanti i stacionit policor në Viti, Afrim Halili, i cili tha se me të marrë informatën policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

Ai tha se vetura e aksidentuar është me targa vendore dhe dyshohet se vozitësi ka humbur kontrrollin duke shkaktuar vetaksident me lëndime e ka dal nga rruga.

“Me rastin po merret njësiti i trafikut”, shtoi ai. Halili tha se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

Të ngjajshme