Tags : showbiz

Lajme Showbiz

Gramos Daku paralajmëron këngën e re “ZEMRA E GURBETQARIT”

Këngëtari gjilanas, Gramos Daku, ka paralajmëruar këngën e tij më të re që i kushtohet mërgimtarëve, shkruan portali Zerogjasht. Lajmin e bëri të ditur këngëtari përmes një postimi në “Facebook”. Ky është postimi i plotë: “ZEMRA E GURBETQARIT” Së pari, ju uroj mirëseardhje mërgimtarëve, vëllezërve tanë dhe familjeve tona që jetojnë në gurbet, se sa […]Më shumë

Lajme Showbiz

Fatoni & Florioni – Atalanta Band & Koki Surle sjellin

Treshja sjell bashkëpunimin e tyre të finalizuar me videoklip. Fatoni & Florioni, Atalanta Band dhe Koki Surle sjellin bashkëpunimin më të ri “Le t’kallet Mahalla”. Tre këngëtarët kanë vendosur që kësaj kënge të ia realizojnë edhe videoklipin. Për tekstin dhe muzikën e këngës është përkujdesur Petrit Sefaj, kurse videoklipi është punuar nga produksioni Bug Production. […]Më shumë

Lajme Showbiz

Hyseni: Teatri i Gjilanit, është i pari në Kosovë me

Kryetari komunës, bashkë me drejtorin e Kulturës Kushtrim Zeqirin dhe drejtorin e Teatrit Erson Zymberin, priitën aktorët e brezave të ndryshëm. Kjo u bë në shenjë mirënjohje e respekti për punën, përkushtimin dhe rezultatet e tyre. Kryetari Alban Hyseni, tha se Teatri i Gjilanit, është i pari në Kosovë me çmim ndërkombëtar. “Ky ndoshta mund […]Më shumë

Lajme Showbiz

Baba i përkushtuar, Fero nis pushimet me vajzën

Pas ndarjes nga Arbenita, Fero po tregohet baba mjaftë i përkushtuar ndaj vajzës së tij, Ninës. Temperaturat e nxehta ka vendosur që t’i ‘freskojë’ bashkë me vogëlushen në një nga plazhet në Shqipëri. Në Instagram publikoi një fotografi të ëmbël ku shihet Nina në krahët e tij. Dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku […]Më shumë

Lajme Showbiz

Zgjesë Kosumi, një violiniste me talent të rrallë

Violina konsiderohet me të drejtë mbretëreshë e instrumenteve muzikore dhe sidomos kur ajo ndodhet në duart e një mësueseje si Zgjesë Kosumi nga Gjilani, e cila e zotëron atë në mënyrë bravuroze. Sot në Shkollën e Muzikës në Gjilan, ajo ka mbajtur Koncertin e Klases së Violinës së bashku me Degën e Shkollës së Muzikës […]Më shumë