Përfshihet nga zjarri një fabrikë në Gjilan

 Përfshihet nga zjarri një fabrikë në Gjilan

Një burrë ka njoftuar se në fshatin Budrikë e Poshtme të Gjilanit, është përfshirë nga zjarri një fabrikë.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes si dhe zjarrfikësit të cilët kishin filluar intervenimin për lokalizimin e zjarrit, nga kontakti me pronarin kanë bërë të ditur se shkaqet e zjarrit ende nuk dihen dhe dëmi është i konsiderueshëm.

Policia njofton përmes raportit se rasti mbetet të hetohet.

Të ngjajshme