Pamje nga dasma e Kadri Zekës, 15 ditë para se të vritej bashkë me vëllezërit Gërvalla

 Pamje nga dasma e Kadri Zekës, 15 ditë para se të vritej bashkë me vëllezërit Gërvalla

Sot bëhen 42 vite nga vrasja mizore e Kadri Zekës, Jusuf dhe Bardhosh Gërvallës nga shërbimi sekret serb në Gjermani.

Ish-deputeti i AAK-së, Gazmend Syla ka publikuar pamje të dasmës së Kadri Zekës, 15 ditë para vrasjes.

 “Oj Kosovë, oj nana jonë” në dasmën e Kadri Zekës. Pamje e vitit 1982 nga dasma e Kadri Zekës ku këndohet kënga “Oj Kosovë, oj nana jonë”, 15 ditë para se të vriteshin ai, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla. Lavdi!”, shkruan Syla në Facebook./Indeksonline/

https://www.facebook.com/gazmend.syla.12/videos/1110809740093448/?ref=embed_video&t=47

Të ngjajshme