Osmani nuk shkon në takimin e Ambasadës amerikane për ????????????, por e dërgon një përfaqësues të saj

 Osmani nuk shkon në takimin e Ambasadës amerikane për ????????????, por e dërgon një përfaqësues të saj

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të dërgojë një përfaqësues nga kabineti i saj në takimin e organizuar nga Ambasada amerikane në Prishtinë më 31 janar.

Në këtë takim do të diskutohet për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Lajmin për Periskopin e ka konfirmuar këshilltari për media i Presidencës, Bekim Kupina.

“Presidentja Osmani do ta dërgojë një përfaqësues të Kabinetit të saj në këtë takim”, tha Kupina.

I pyetur nëse zonja Osmani ka marr ndonjë ftesë që ajo të jetë e pranihsme në takim, Kupian nuk ka dhënë përgjigje.

Në këtë takim janë të ftuar nga opozita, shoqëria civile dhe politikanë.

Ndryshe, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot gjatë ditës tha se nuk është ftuar në këtë takim.

Të ngjajshme