Ndërron jetë Esma Mulla, një nga balerinat e para në Kosovë

 Ndërron jetë Esma Mulla, një nga balerinat e para në Kosovë

Ka vdekur sot Esma Mulla, një nga balerinat e para në Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur shoqja e saj më e mirë, aktorja Kumrije Hoxha.

“U nda nga jeta Esma Mulla nga balerinat e para të Kosovës. Pusho në paqe mikja ime, gjithmonë do të jesh në zemrën dhe kujtimet e mija”, ka shkruar Hoxha.

Të ngjajshme