Lëndohet një grua në rrugë në Viti, Ambulanca në vendin e ngjarjes

 Lëndohet një grua në rrugë në Viti, Ambulanca në vendin e ngjarjes

Një grua është lënduar teksa ishte duke ecur në rrugë të enjten rreth orës 11:00 në Viti.

Qytetarët menjëherë kanë njoftuar shërbimin mjekësor dhe e lënduara me autoambulancë është dërguar për trajtim mjekësor.

Sipas dëshmitarëve gruaja ishte duke kaluar në rrugë kur është rrëzuar dhe nuk mund të ecte dhe janë afruar për ta ndihmuar derisa ka ardhur në vendin e ngjarjes auto-ambulanca ku është dërguar në Emergjencën e qytetit./PlusTV/

Të ngjajshme