Krasniqi: Privilegj që jetojmë në kohën e Messit

 Krasniqi: Privilegj që jetojmë në kohën e Messit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka reaguar pas triumfit të Argjentinës së Lionel Messit në Kupën e Botës.

Ai ka thënë se Messi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

“Botërori 2022 kishte rezervuar një finale të ëndrrave për të gjithë ne, e veçanërisht për futbollistin më të mirë të të gjitha kohërave. Ka qenë privilegj të jetojmë në epokën e Messit dhe të përjetojmë magjinë e tij. Sot, kurora në kokën e tij është e pakontestueshme”.

“Urime dhe faleminderit, Mbret i Futbollit”, përmbyllet postimi i tij në Facebook. 

Të ngjajshme