Haziri thotë: Qeveria po bën një hap para, dy prapa

 Haziri thotë: Qeveria po bën një hap para, dy prapa

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, nuk sheh asgjë të jashtëzakonshme në disa punë të Qeverisë dhe të presidentes Vjosa Osmani gjatë këtij njëvjetëshi.

Haziri tha në Frontal të T7 se vizita jashtë vendit kishin edhe ish-presidentët Hashim Thaçi, Fatmir Sejdiu e Atifete Jahjaga.

“Vizitat kanë qenë edhe më herët. Edhe Z. Thaçi, edhe Z. Sejdiu, edhe zonja Jahjaga”, tha Haziri, duke shtuar se “nuk është thyer lakorja”.

Duke folur për Qeverinë, Haziri tha:

“Merre secilin proces që duhet çuar përpara, po vazhdon ta bëj një hap para, dy prapa”.

Të ngjajshme