Gjuajtje me armë në ajër në Begracë të Kaçanikut, i dyshuari ikë me veturën e tij

 Gjuajtje me armë në ajër në Begracë të Kaçanikut, i dyshuari ikë me veturën e tij

Mbrëmë pas orës 20:00, një person ka shtënë me armë në ajër në fshatin Begracë të Kaçanikut.

I dyshuari që ishte me një veturë ka ikur në drejtim të pa njohur. Policia ka dalur në vendin e ngjarjes me të marrë informatën nga një ankues.

Nga ky rast nuk raportohet për të lënduar. Rasti sipas Policisë është ende nën hetime.

Raporti:

PËRDORIM I ARMËS

Fsh. Begrace, Kaçanik 11.08.2021 – 20:12. Ankuesi kosovar ka deklaruar se nga një veturë në lëvizje një i dyshuar i panjohur ka shtënë me armë në ajër dhe është larguar në drejtim të pa ditur. Në vendin e ngjarjes njësitë policore kanë gjetur dhe konfiskuar për procedura të mëtutjeshme hetimore tri gëzhoja.

Të ngjajshme