Boksieri Leonid Berisha shpallet kampion në Zvicër

 Boksieri Leonid Berisha shpallet kampion në Zvicër

Bëhet e ditur se boksieri nga Kosova, Leonid Berisha, është shpallur kampion në Zvicër, në kategorinë deri në 86 kilogramë, përcjell albinfo.ch.

Shqiptari në finalen që është mbajtur në Gjenevë e ka mposhtur Saurier Michael.

Vlen të theksohet se Berisha është me prejardhje nga fshati Drenoc, komuna e Rahovecit.

Kosovari pas një viti përkushtim, disipline dhe fitoreve të njëpasnjëshme, ai mbrëmë e realizoi një ëndërr të tij.

Të ngjajshme