Besart Pireva debuton me fitore dhe feston me Flamur të Kosovës, befason italianët

 Besart Pireva debuton me fitore dhe feston me Flamur të Kosovës, befason italianët

NGA: K. GOCA

Ish reprezentuesi i Kosovës, Besart Pireva, ka debutuar me fitore në boksin profesionist. 

Pireva ka boksuar për mrekulli për gjashtë runde, sidomos në rundin e fundit tre herë e ka hedhur në tokë boksierin Efraim Valentinin.

Një fitore për t’u mbajtur mend, një fillim në mënyrë të shkëlqyeshme dhe ka festuar me flamur të Kosovës.

“Fitore në ndeshjen e parë në boksin profesionist. E filluam me këmbe të mbarë dhe shpresojmë të vazhdojmë ashtu edhe më tutje.

Faleminderit të gjithë për përkrahjen tuaj”, ka shkruar Pireva në profilin e tij në facebook.

Të ngjajshme