Astrit Gashi: Lutfi Haziri është duke dalur shumë fuqishëm në sondazhe

 Astrit Gashi: Lutfi Haziri është duke dalur shumë fuqishëm në sondazhe

Dje, në RTV Dukagjini, më saktësisht në debatin – debat plus, gazetarët dhe analistët kanë trajtuar zgjedhet e ardhshme lokale.

Dje, gazetari Astrit Gashi duke u thirrur në disa sondazhe ka treguar se Lutfi Haziri dhe LDK është duke dalur shumë fuqishëm në qytetin e Gjilanit. Sipas gazetarit Astrit Gashi, Lutfi Haziri momentalisht është më mirë në sondazhe se Gazmend Muhaxheri në Pejë.

Sipas tij, momentalisht Arben Vitia fiton pa balotazh në Prishtinë e gjithashtu Ardian Gjini fiton pa balotazh në Gjakovë. Poashtu ai tregoi se garë e fuqishme do të jetë mes PDK-së dhe VV-së në Prizren dhe Mitrovicë, por në Ferizaj sipas të gjitha gjasave Agim Aliu do të fitojë me lehtësi përsëri sepse të gjithë analistët e vlerësuan lart punën e tij.

Të ngjajshme