6 lëngje frutash dhe perimesh që duhet t’i pini kur jeni sëmurë

 6 lëngje frutash dhe perimesh që duhet t’i pini kur jeni sëmurë

Sistemi imunitar është vazhdimisht aktiv që do të thotë se ka nevojë për një dozë të shëndetshme të vitaminave dhe mineraleve në mënyrë që të jeni energjikë. Recetat e mëposhtme janë të mbushura me lëndë ushqyese thelbësore për shëndetin e përditshëm ose për të luftuar viruset si ftohja ose gripi.

Lëngjet janë të pasura me kalium, vitamina A, vitaminë B-6, vitaminë B-9, vitaminë C, zink etj.

1. Portokalle, portokall i kuq dhe agrume të tjera

2. Mollë jeshile, karotë dhe portokall

3. Panxhar, karotë, xhenxhefil dhe mollë

4. Domate.

5. Luleshtrydhe dhe kivi

6. Luleshtrydhe dhe mango.

Të ngjajshme